Místo konání

Konference Venkov nově v říjnovém termínu

Květnový termín Konference Venkov ve Žďáře nad Sázavou se zatím přesouvá na podzimní dny.

Doufáme, že se s Vámi v termínu 12. – 14. 10. 2021 už uvidíme!


Místo konání ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

O městě

Žďár nad Sázavou je městem přátelských a pracovitých lidí. Jsme uprostřed České republiky a Evropy, stejně daleko od zákazníků v západní Evropě i východních trhů. V působivé, turisticky atraktivní krajině Českomoravské vrchoviny. Je nám dobře dostupná nejdůležitější dálnice D1 a naše poloha je na přímé železniční trati mezi Prahou a Brnem. 

Město a jeho okolí má technickou průmyslovou tradici odkazující do poloviny minulého století na vznik velkých strojíren. Jsme městem techniků a inženýrů, vyrůstá zde již jejich třetí generace. V České republice jsme známí jako hub pro průmysl 4.0 díky inovativním a technologickým firmám působícím na poli automatizace, robotizace a umělé inteligence. Technický duch města umocňuje prestižní střední průmyslová škola, patřící mezi 10 nejlepších v zemi, a rychlá dostupnost druhého největšího univerzitního města Brna s technickou univerzitou. 

Jako město úzce spolupracujeme s místními podnikateli a školami tak, abychom vytvářeli dobré podmínky pro rozvoj podnikání a byli jsme zároveň atraktivním místem pro život, kde se uplatní kvalifikování lidé. Víme, že technické vzdělání, flexibilita a rychlá adaptibilita lidského kapitálu na měnící se podmínky prostředí bude klíčová pro výkon práce. Připravujeme se společně na budoucnost. I to je jeden z důvodu, proč Žďár nad Sázavou získal 1. místo v prestižní soutěži stání agentury pro podporu podnikání CzechInvest Investičně atraktivní region v ČR.

Jsme komunitní město orientované na zdravý životní styl a udržitelnost kvality života od školství, přes zdravotnictví, sport a kulturu, rozvíjíme Smart City a nade vše klademe důraz na zdravé životní prostředí. 

Kultura, sport a cestovní ruch

Nejvýznamnější památkou města je bezesporu Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře zapsaný na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ten je zapsaný kromě UNESCO i v srdcích všech místních obyvatel. Společně s bývalým cisterciáckým klášterem, dnes Zámkem Žďár, je neodmyslitelně spojený s koloritem celého města. Okolí města tvoří okouzlující příroda Žďárských vrchů s nespočtem skal, kopců a luk. 

Mezi jména spjatá se Žďárem patří řada slavných sportovců včetně olympioniků, jako je Martina Sáblíková nebo bratři Koukalové. Ve městě je rozsáhlá sportovní zóna, která začíná multifunkční sportovní halou, pokračuje přes skatepark, zimní stadion, rychlobruslařský ovál až po několik fotbalových a tenisových hřišť. Okolí města i město samotné jsou protkány kilometry kvalitních cyklistických tras. 

Dopravní dostupnost

Autem

Jihlava0:37
Brno0:57
Olomouc1:45
Pardubice0:58
Praha1:45
Ostrava2:30
Dálnice D10:24 (sjezd Velký Beranov)

Železnice

Praha – BrnoNa přímé trase

Kde se najíst

Restaurace na Farských  http://www.rebelnafarskych.cz/

Nábřežní terasy    https://www.nabrezniterasy.cz/

Grand Restaurant Poppet   http://www.poppet-restaurant.cz/

Restaurace u pošty RUP   https://www.restauraceuposty.cz/

Pub & Cafe     https://www.pubcafe.cz/

OM Indická a nepálská restaurace    http://www.om-indicka.cz/pobocka/zdar-nad-sazavou.html

Restaurace Krystal    www.prazdrojmenu.cz/krystal-restaurace

Restaurace U Chalupy  http://www.uchalupy.cz/

Restaurace Pohoda   https://www.restaurace-pohoda.eu/

Restaurace Hajčman  http://www.hotelhajcman.cz/

Restaurace Ingot   http://www.ala-gastro.cz/ingot/?cap=2162

Kde si dát kávu

Kavárna Kafíčko

Café u tety Hany

Kavárna U bílé kočky a černého psa

U kocoura toulavého

P Cafe

Kavárna Roskafe